ברוריה ברוקמאייר
מסע בדמיון ושברי חלומות. הגילויים הקומפוזיציוניים של ברוריה ברוקמאייר מאזכרים את הניירות הלכאורה לבנים עליהם היינו מציירים בילדותינו, ולפתע היתה נגלית ההתרחשות. זהו תמצית התהליך שהיא עוברת. תהליך שמקביל לדיאלוג האינטנסיבי שהיא מקיימת בינה לבין עצמה לכל אורך העבודה – הסתרה וגילוי. מחד – רצון לחשיפה. מאידך – יצירת סביבה בלתי חדירה. את הסיפור היא מפענחת רק לעצמה. נותנת לצופה להתמודד עם התוצאה. ההבנה שלנו תבוא דרך החיבור לצבעוניות שלעיתים תהא פסטורלית בגוונים פסטליים. ולעיתים קשה. נוקבת. בלתי מתפשרת. בגוונים כהים.
כך גם הדמויות. אם תהא דמות בעלת נוכחות דומיננטית היא תהא מופשטת. אם יתקיים ייצוג של בעל-חיים הוא יקבל אינטרפרטציה של חיה קדמונית בעלת זהות בלתי מפוענחת. ציורי מערות. סמל.
תהליך היצירה נרקם באופן אינטואיטיבי שחופף למוסיקה שמלווה את תהליך עבודתה בכל רגע נתון, וכתמי צבע שצדים את עינה ומהווים "חומר גלם רגשי" להנחת החומרים /הצבעים על הבד בשלב מאוחר יותר.
שימוש אינטנסיבי בכתב שבאופן פרדוכסלי אינו משמש לצופה אמצעי לפענוח. השימוש בכתב כצורה. כתב בהתאמה לציור. היא אינה מתעמתת עם הטקסטים, עם הכתוב ו/או הנאמר, אלא מותירה אותם גם פה כצורה, אוסף של אותיות, שפה שנהירה לה כיוצרת, אך בלתי נגישה מבחינה טקסטואלית למתבונן.
המתבונן ביצירתה נחשף למצבים של תלישות. פלואידיות. זרות. ריחוק. ניכור. רצון להתרה. גם בסדקים הצרים בהם  מבליח האור עדיין שולטים הפחד וההסתגרות. שברי חלומות הפכו לקומפוזיציה קונקרטית שניתן לתאר אותה בשפה אמנותית של קו, צבע, צורה, אבל כדי לפענח את המשמעות שלה יש להתעמת מולה דרך רגש והבעה של המילה הנאמרת ולא הכתובה. מסע בדמיון נגלה כמסע לנבכי הנפש. ונקודה זו היא הצומת בה היא נותנת למתבונן את החופש להתהלך בתכנים הויזואלים של עבודתה. לברוא לו עולם אישי דרך החוויה של התבוננות בעבודתה. 
ברוריה ברוקמאייר. ילידת ירושלים. כיום מתגוררת ברחובות.
עסקה שנים רבות בעיצוב ואדריכלות פנים.

טל:  08=9476178    054-5906692
מייל   bruriabroo@gmail.com
 

תנאי השימוש באתר